دوشنبه 13 آذر 1402
Menu

مصاحبه

جستجوی خبر

خبرخوان

مصاحبه مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان با شانا

  • 26 اردیبهشت 1396
  • 14:40
  • مصاحبه
  • 0 دیدگاه
  • 5647 بازدید
  • Article Rating
مصاحبه مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان با شانا
محمدعلی اخباری، مدیرعامل پالایشگاه لاوان گفت: با برنامه ریزی انجام شده واحد ایزومریزاسیون در حال راه اندازی است و تا چند روز آینده با تکمیل مراحل راه اندازی کار تزریق خوراک به واحد انجام می‌شود و با راه اندازی این واحد کل بنز...

پالایشگاه لاوان

محمدعلی اخباری، مدیرعامل پالایشگاه لاوان گفت: با برنامه ریزی انجام شده واحد ایزومریزاسیون در حال راه اندازی است و تا چند روز آینده با تکمیل مراحل راه اندازی کار تزریق خوراک به واحد انجام می‌شود و با راه اندازی این واحد کل بنزین تولیدی را به استاندارد یورو 4 ارتقاء خواهد داد و میزان آن به 2 میلیون و 800 هزار لیتر در روز خواهد رساند.
وی ، با اشاره به این‌که منافع طرح‌های توسعه و بهبود کیفیت در آینده نصیب شرکت می‌شود، افزود: علاوه بر اجرای طرح واحد بنزین‌سازی ، در زمینه تولید نفت‌گاز یورو 4 بصورت آزمایشی از سال گذشته واحد HDS را راه‌اندازی کردیم و ابتدا نفت گاز با گوگرد کمتر از PMM 500  تولید نمودیم . و با رفع نواقص کمپرسورها بتدریج نفت‌گاز کمتر از PMM 50  تولید کردیم.
وی ادامه داد: از یک ماه پیش یعنی از اوایل فروردین ماه نفت‌گاز یورو 4 با کمتر از PMM 50 تحویل شرکت ملی پالایش و پخش و امور بین الملل وزارت نفت داده‌ایم و با اجرای این دو طرح ،  یعنی واحدهای گوگرد زدایی نفت گاز و ایزومریزاسیون نفتای سبک کل فرآورده‌های تولیدی این پالایشگاه استاندار یورو 4 را خواهد داشت .
مدیرعامل شرکت پالایش نفت لاوان، به پروژه مهم کاهش نفت کوره در پالایشگاه اشاره کرد و گفت: کاهش نفت‌کوره براساس تغییر خوراک سال گذشته انجام شد که بر اساس آن خوراک پالایشگاه از حدود 70 درصد نفت خام و 30 درصد میعانات گازی با تغییراتی در سیستم خنک کننده های بالاسری واحد تقطیر  به حدود 47 درصد نفت خام و 53 درصد میعانات گازی رسید.
به گفته وی ، با این تغییر تولید فرآورده نفت کوره حدود 35 درصد نسبت به قبل از اجرای طرح کاهش یافت و این مساله باعث شد تولید فرآورده های با ارزش تر شامل نفتای سنگین و سبک ترش افزایش یابد .
اخباری، با اشاره به انجام تعمیرات اساسی واحد بنزین‌سازی در اواخر سال گذشته و تعمیرات واحدهای تقطیر و تقطیر در خلاء در فروردین‌ماه امسال، اعلام کرد: با این تعمیرات مشکلات و معضلاتی که موجب می‌شد روند تولید و مستمر فرآورده را دچار اختلال کند، رفع شد و هم اکنون واحدهای فوق با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارند.
وی، در ادامه به برنامه‌ها و پروژه‌های آینده این پالایشگاه اشاره کرد و افزود: کارهای مقدماتی برای انجام مناقصه واحد جدید تقطیر در خلاء پالایشگاه با ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد مالی در دست اقدام است.
مدیرعامل پالایشگاه لاوان ادامه داد: با اجرای این پروژه موفق می‌شویم فرآورده VB و لوب کات را به فرآورده پالایشگاه اضافه کنیم که از محل آن قاعدتا نقدینگی مالی برای امور جاری شرکت ایجاد خواهد شد.
وی تاکید کرد: علاوه بر این مطالعات مفهومی پروژه اسکله 80 هزار تنی با هزینه 150 میلیارد تومان از سوی پیمانکار در حال انجام است که این پروژه با مجوز هیئت مدیره محترم شرکت در قالب قرارداد EPCF مقرر شده امسال آغاز شود.
اخباری، همچنین به پروژه توربین Back presure با 12 میلیون دلار برآورد مالی اشاره کرد که از امسال شروع می‌شود، گفت: با استفاده از این توربین مقدار زیادی در مصارف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد وضایعات انرژی را تا حد زیادی کاهش خواهد داد و عملا تولید بخار آب با سطح های مختلف از این روش استحصال خواهد شد و ضمن تولید بخار آب با فشارهای 150 -300-60 پوند حدود 6 مگاوات برق به توان تولید نیروگاه پالایشگاه اضافه خواهد شد.
وی، در پایان مدت زمان اجرای پروژه‌ها را نهایت ۲ سال از ابتدای انعقاد قرارداد اعلام کرد که در شرح کار پالایشگاه دیده شده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.