دوشنبه 05 خرداد 1399
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

راه اندازی سامانه پیشرفته هیدروکام روي تجهيزات حياتي شرکت پالايش نفت اصفهان

  • 25 تیر 1398
  • 09:10
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 206 بازدید
  • Article Rating
راه اندازی سامانه پیشرفته هیدروکام روي تجهيزات حياتي شرکت پالايش نفت اصفهان

راه اندازی سامانه هیدروکام شرکت پالایش نفت اصفهان نه تنها حاشيه اطمينان بهره برداري از کمپرسورهاي بنزين سازي را افزايش داده، بلكه به كاهش گازهاي آلاينده اي نظير CO۲ نيز كمك كرده است.

     مدیر بهره برداری شرکت پالایش نفت اصفهان افزود:   با توجه به تحريم هاي موجود در زمان راه اندازي واحد بنزين سازي به دليل عدم حضور پيمانکار خارجي، کمپرسورهاي رفت و برگشتي توربيني، بدون سيستم هيدروكام راه اندازي گرديد. با اين اتفاق بار گذاري  كمپرسورها  فقط محدود به دو نقطه ۵۰ و ۱۰۰ درصد بود و در عمل هيچ كنترل ظرفيتي وجود نداشت، بنابراين بخار زيادي مصرف مي شد و همچنين گاز اضافه  فشرده شده كه به آن نيازي نبود به ورودي كمپرسور برگشت داده ميشد.

      علیرضا جعفرپور ادامه داد:   به منظور  جلوگیری از اتلاف انرژي، کاهش بار کمپرسورها و کاهش استهلاك كمپرسورها، قراردادي  بين شركت پالايش نفت اصفهان و شركت كارافن وابسته به هواپيما سازي ايران (هسا)  منعقد گرديد و  خوشبختانه  با تلاش و همت متخصصين داخلي سيستم بارگذاري كمپرسورها (هيدروكام) به بهره برداري رسيد،  به طوري كه در كنار داشتن  توانايي  براي كنترل مستمر ظرفيت  از صفر تا ۱۰۰ درصد،  در مصرف بخار و نيز گاز توليدي صرفه جويي گرديد. البته ايرادها و مشكلات زيادي در سيستم نصب شده خارجي وجود داشت كه كارشناسان داخلي با مهندسي معكوس در  دو قسمت نرم افزار و سخت افزار،  توانستند با كمترين هزينه اين پروژه را به سرانجام برسانند.

 وی با بیان اینکه با اين موفقيت چشمگير  بار ديگر ثابت کرديم  که با ياري خداوند متعال و درايت مسئولين و همت كارشناسان داخلي، خواستن توانستن است و ايران و ايراني بدون نياز به هيچ متخصص خارجي توانايي انجام غير ممكنها را دارد ، اظهار داشت:  در صنعت نفت برخي تجهيزات به دليل تأثيري كه در فرايند توليد دارند در بالاترين رده حساسيت يعني تجهيزات حياتي قرار مي گيرند. بنابراين  انتظار مي رود اين تجهيزات، كاركردي با قابليت اطمينان بالا داشته باشند. يكي از راههاي رسيدن به اين هدف، استفاده از سامانه هايي است كه به بهره برداري ايمن و مطمئن از تجهيز كمك كند.

 

منبع : روابط عمومی شرکت نفت اصفهان

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.