پنجشنبه 02 خرداد 1398
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

راه اندازی طرح همیار کارکنان در پالایشگاه نفت بندرعباس

  • 19 اسفند 1397
  • 10:16
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 58 بازدید
  • Article Rating
راه اندازی طرح همیار کارکنان در پالایشگاه نفت بندرعباس

طرح همیار کارکنان در راستای بهبود کارآمدی محیط کار و عملکرد کارکنان و ارتقاء سلامت در پالایشگاه نفت بندرعباس راه اندازی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت؛ این چهارمین مرکز همیار کارکنان در استان هرمزگان است که با حضور مشاور وزیرکشور در ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در پالایشگاه بندرعباس راه اندازی شد.
بر اساس این گزارش طرح همیار کارکنان (EAP) ویژه محیط های کاری است که برای کمک به بررسی مسائل مرتبط با بهره وری سازمان، شناسایی و حل نگرانی های شخصی کارکنان و دیگر مسائل مرتبط و موثر بر عملکرد شغلی آنان ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: کار در پالایشگاه با توجه به ماهیت آن کار بسیار حساس و پر خطری است و در این رابطه امنیت و سلامت روحی، روانی و جسمی نیروی انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است که به طور مستقیم بر عملکرد پالایشگاه تاثیر گذار است.
مهندس نامور افزود: مدیریت استرس، آموزش مهارتهای زندگی، تعادل بین کار و زندگی، کاهش رفتارهای پر خطر در کارکنان، کمک به رفع مشکلات سوء مصرف مواد مخدر، خشونت، رفتارهای کاری ضد بهره وری، فرسودگی شغلی و بهبود کیفیت زندگی کاری، سلامت و امنیت شغلی از مهمترین خدماتی است که در قالب طرح همیار به کارکنان ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه هدف کلی این طرح ارتقاء سلامت در هر چهار بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است بیان داشت: پیش از این نیز اقداماتی در خصوص تأمین سلامت روان کارکنان در پالایشگاه بندرعباس صورت گرفته است که می توان به تشکیل کمیته پیشگیری و درمان اعتیاد، برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی در پالایشگاه و شهرک مروارید برای خانواده ها،  برگزاری کلاسهای NA و ایجاد مرکز مشاوره در شهرک مروارید اشاره کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در مراسم راه اندازی طرح همیار کارکنان در پالایشگاه نفت بندرعباس گفت: با راه اندازی واحد همیار کارکنان در پالایشگاه بندرعباس به عنوان چهارمین واحد در هرمزگان، مجموع کارکنان تحت پوشش در این طرح در استان به 6 هزار و 728 نفر رسید.
مهندس سلیمی با تشکر از مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در خصوص توجه به پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در این شرکت افزود: این پالایشگاه در ارائه خدمات بهینه و کامل به کارکنان، از شرکتهای پیشرو است. 
وی تصریح کرد: طبق بررسی های بعمل آمده در مراکزی که طرح اجرا شده است، موجب کاهش 65% از حوادث ناشی از کار، 50% اعتراضات کارگری،23% مرخصی های استعلاجی، 74% توبیخ کارکنان شده است.
در این مراسم مهندس فضلی رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی پالایشگاه بندرعباس در گزارشی، اقدامات صورت گرفته در زمینه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در این پالایشگاه را تشریح کرد که از آن جمله می توان به برنامه ریزی و آموزش تعالی نیروی انسانی، ایجاد امکانات ورزشی در شهرک مروارید و پالایشگاه، برگزاری سالانه نمایشگاه کتاب، توجه ویژه به بکارگیری نیروی بومی برای کمک به اشتغال و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در استان و توزیع بروشور و کتاب در راستای آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از آن اشاره کرد.

 

منبع : روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.