پنجشنبه 28 شهریور 1398
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس خبرداد سودآوری سالانه ۳۵۰ میلیون دلاری پالایشگاه نفت بندرعباس

  • 29 بهمن 1397
  • 15:23
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 174 بازدید
  • Article Rating
مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس خبرداد سودآوری سالانه ۳۵۰ میلیون دلاری پالایشگاه نفت بندرعباس

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس سودآوری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های تولیدی این پالایشگاه را سالانه ۳۵۰ میلیون دلار اعلام کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت به نقل از شانا، هاشم نامور در نشست خبری که صبح امروز (یکشنبه، ۲۸ بهمن‌ماه) در محل پالایشگاه نفت بندرعباس با حضور نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد، گفت: میزان گوگرد نفت‌گاز تولیدی در پالایشگاه بندرعباس با راه‌اندازی این طرح از ۱۰ هزار پی‌پی‌ام به کمتر از ۵۰ پی‌پی‌ام کاهش یافت.

وی افزود: با اجرای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌ها، افزون بر افزایش کیفیت بنزین تولیدی به یورو ۵، کمیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه نیز روزانه ۴ میلیون لیتر افزایش یافت.

مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس حفظ سطح تولید، افزایش کیفیت فرآورده‌های نفتی با اهداف زیست‌محیطی، خودکفایی در تولید بنزین، ثبت رکورد بیش از ۴۵ میلیون نفرساعت کار بدون حادثه و کسب تجربه‌های ارزشمند برای مشاوران، پیمانکاران و کارشناسان را از جمله دستاوردهای طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه بندرعباس برشمرد و تاکید کرد: با بهره‌برداری کامل از این طرح، روزانه ۱۵ میلیون لیتر نفت‌گاز یورو ۴، ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۵، ۱,۴ میلیون لیتر گاز مایع، ۱.۵ میلیون لیتر سوخت هواپیما و ۳ میلیون لیتر نفت سفید در این پالایشگاه تولید می‌شود.

نامور، سودآوری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های تولیدی در پالایشگاه بندرعباس را ۳۵۰ میلیون دلار در سال عنوان کرد و افزود: ۶۵ درصد تجهیزات این پروژه از منابع داخلی تامین شده است.

نامور واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل (گوگردزدایی از گازوئیل)، واحد تصفیه نفتای سبک، واحد ایزومریزاسیون، واحد تصفیه گاز ترش با آمین، واحد تصفیه آب ترش، واحد بازیافت گوگرد، واحد دانه‌بندی گوگرد، واحد تولید آب شیرین از دریا، واحد تولید ازت، واحددتولید برق و احداث ۱۷ دستگاه مخزن ذخیره سازی را از جمله واحدهای اجرا شده در این طرح عظیم خواند و گفت: از محل اجرای این طرح برای ۶۵۰ نفر به صورت دائم اشتغالزایی شده است.

وی افزایش ظرفیت ذخیره خوراک و محصولات واحدهای تازه احداث به میزان ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه، ذخیره سازی ۳ هزار بشکه ای ایزوپنتان،  گرانول‌سازی و بسته‌بندی روزانه ۲۵۰ تن گوگرد و تامین آب شیرین موردنیاز واحدهای تازه تاسیس با ظرفیت ۲۵۰ هزار لیتر را از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح در پالایشگاه نفت بندرعباس خواند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.