جمعه 27 فروردین 1400
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

تولید حلال پنتان با خلوص بالای ۹۹% و عاری از هرگونه آلاینده زیست‌محیطی

  • 08 دی 1399
  • 15:20
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 272 بازدید
  • Article Rating
تولید حلال پنتان با خلوص بالای ۹۹% و عاری از هرگونه آلاینده زیست‌محیطی

براي نخستين بار در شركت پالايش نفت اصفهان روي داد
 

معاون تولید شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد: این شرکت موفق به تولید حلال پنتان با خلوص بالای ۹۹% و با ظرفیت ۱۰۰۰ بشکه در روز شده است. با تولید این محصول که به‌عنوان محصولی سبز شناخته می‌شود، علاوه بر رفع نیازهای کشور، امکان صادرات آن به خارج از کشور نیز وجود دارد.
علیرضا جعفرپور با اشاره به عاری بودن پنتان تولیدی پالایشگاه اصفهان از ترکیبات آروماتیکی، الفینی و گوگردی، این محصول را محصولی سبز و دوستدار محیط‌زیست معرفی نمود و اذعان داشت: خلوص پنتان در این محصول بیش از ۹۹% خواهد بود و نسبت نرمال پنتان به ایزو پنتان در این محصول مطابق با استانداردهای روز دنیا می‌باشد و با توجه به قابلیت هائی که در فرایند تولید این محصول وجود دارد، نسبت ترکیبات ایزو پنتان به نرمال پنتان متناسب با نیاز همه صنایع، قابل تنظیم است.
جعفرپور با تأکید بر اینکه محصول جدید این شرکت عاری از ترکیبات کلردار است، افزود: مصرف‌کنندگان عمده حلال پنتان را واحدهای پتروشیمی  پلی استایرن انبساطی (تولیدکننده مواد اولیه یونولیت) و برخی واحدهای صنعتی کوچک‌تر تشکیل می دهند. وی تصریح نمود: پنتان به‌عنوان حلال در برخی از فرآیندهای پلیمریزاسیون و همچنین در تولید برخی از رنگ‌ها استفاده می‌شود. این محصول در تولید انواع گرید های فوم پلی یورتان نیز، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معاون پالایشگاه اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در حال حاضر تولید جهانی پنتان حدود ۱۲۵ هزار تن است و بیشتر مصرف‌کنندگان این محصول کشورهای اروپایی، آسیای شرقی، ژاپن، هند هستند که البته انتظار می‌رود در آینده رشد بیشتری را در بازارهای هند و آسیای شرقی شاهد باشیم.
وی ادامه داد: شرکت‌هایی نظیر Shell، ExxonMobil، Phillips، CNPC و LG Chemical از بزرگ‌ترین بازیگران و تولیدکنندگان این محصول محسوب می‌شوند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.