یکشنبه 03 شهریور 1398
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

در راستای صیانت از تولید مستمر فرآورده های نفتی و  بی اثر نمودن تحریم ها

  • 05 بهمن 1397
  • 15:39
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 124 بازدید
  • Article Rating
در راستای صیانت از تولید مستمر فرآورده های نفتی و  بی اثر نمودن تحریم ها

کنترل کننده گرمکن بخش احیاء کاتالیست به دست متخصصان پالایشگاه نفت بندرعباس تولید شد


برای نخستین بار در کشور با اتکاء بر توان متخصصان متعهد و توانمند شرکت پالایش نفت بندرعباس، قطعه الکتریکی کنترل کننده بخش گرمکن (Heater) واحد جدید بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس ساخته و نصب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت؛ قطعه الکتریکی بسیار حساس کنترل کننده بخش گرمکن واحد احیاء کاتالیست که درایور تایرستور (THYRISTOR DRIVER) نامیده می شود، وظیفه کنترل گرمکن مربوط به بخش احیاء کاتالیست واحد جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس را بر عهده دارد که به دلیل بروز اشکال فنی از مدار سرویس خارج شده بود. 
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این قطعه الکتریکی با توجه به حساسیت های فرآیندی و تنگناهاي موجود براي تامين قطعه يدكي، با اتكاء به توان متخصصان برق و ابزار دقيق پالايشگاه بندرعباس طراحی و ساخته شد.
مهندس نامور افزود: خرابی و اشکال در این قطعه الکتریکی از مشکلات دیگر صنایع پالایشی و پتروشیمی نیز می باشد و دستیابی به این موفقیت، گامی موثر در راستای اقتصاد مقاومتی، عدم وابستگی به خارج از کشور، جلوگیری از خروج ارز و کمک به حفظ تولید مستمر فرآورده های نفتی است. 
رئیس نگهداری و تعمیرات برق شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز گفت: با بروز اشكال در پانل الکتریکی كنترل، بخش گرمکن واحد احیاء کاتالیست از مدار خارج شد و بدون این بخش، کارکرد واحد بنزین سازی تنها به مدت 4 روز امکان پذیر است.
مهندس محمدی فر بیان داشت: با بررسی و عیب یابی مشخص شد برد و قطعه الکترکی كنترل گرمکن (THYRISTOR DRIVER) دچار اشکال شده و با توجه به کمبود زمان و عدم امكان تامين قطعه يدكي از خارج از کشور به دلیل تحریم، علاوه بر تلاش مستمر همكاران واحد تداركات و خدمات کالا، برای تامين آن از منابع داخلي و خارجي، تلاش برای امكان ساخت آن در پالايشگاه با امكانات موجود به عنوان آخرين راهكار اقدام شد.
وی افزود: با توجه به عدم امکان دسترسی به داخل قطعه مورد نظر به منظور تحلیل قطعات، متخصصان برق و ابزار دقيق پالایشگاه نفت بندرعباس با تحلیل عملکرد قطعه، بصورت مبتکرانه نسبت به طراحی آن اقدام و قطعه مشابه آم را ساختند و با بکارگیری به موقع این قطعه، مانع از توقف ناخواسته واحد بنزين سازی بدليل عدم دسترسي به قطعات يدكي گردیدند.

 

منبع : روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.