جمعه 06 اردیبهشت 1398
Menu

آرشیو اخبار

جستجوی خبر

خبرخوان

بازدید رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از طرح توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس

  • 05 آذر 1397
  • 15:07
  • اخبار
  • 0 دیدگاه
  • 91 بازدید
  • Article Rating
بازدید رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از طرح توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس


 رئیس کل دادگستری و اعضای ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان در راستای اجرای مصوبات این ستاد و با هدف حمایت از تولید ملی، از طرح توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و اعضای ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری هرمزگان از پالایشگاه نفت بندرعباس و طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت این پالایشگاه بازدید کردند.
بر اساس این گزارش در ابتدای این بازدید، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و هیأت همراه از واحد های عملیاتی و مخازن فرآورده‌های نفتی پالایشگاه نفت بندرعباس و واحد های جدید پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بازدید کردند و مهندس نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس از مراحل احداث و توسعه پالایشگاه، نحوه فعالیت بخش های مختلف این مجموعه و چگونگی رعایت الزامات فنی و مقررات و اصول HSE گزارشی ارائه دادند.
مهندس نامور همچنین با قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای اجرای موفق طرح های استاندارد سازی و توسعه پالایشگاه بندرعباس اظهارداشت: در نتیجه این حمایت ها و تکیه بر متخصصان داخلی و دانش بومی، این پالایشگاه موفق شد، علاوه بر تولید روزانه بیش از هجده درصد از سوخت و انرژی مورد نیاز کشور، با احداث یکصد و هجده مخزن ذخیره سازی با حجم بیش از 13 میلیون مترمکعب ، دستیابی به توان تولید، گازوئیل و بنزین مطابق با استاندارد روز دنیا و کاهش هفت میلیون تنی آلاینده های زیست محیطی ، بهینه سازی مصرف سوخت ، ایجاد اشتغال برای بیش از پنج هزار نفر و تولید روزانه 12 میلیون لیتر بنزین، نیاز کشور به این سوخت راهبردی را مرتفع و تحریم های ناعادلانه در این حوزه را با شکست مواجه سازد.
در ادامه این بازدید رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ضمن تأکید بر حمایت‌های حقوقی دستگاه قضایی استان هرمزگان از سرمایه گذاری‌های مشروع و قانونمند افزود: نشستهای متعددی برای دستیابی به این مهم و در قالب ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و کارگروه های تخصصی آن برگزار شده است که مصوبات خوبی را به همراه داشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری با بیان این مطلب که ظرفیت های زیادی در استان وجود دارد که باید از آن به نحو احسن و برای بهبود معیشت مردم و رفاه اجتماعی استفاده شود اظهار داشت: ساخت و توسعه پروژه هایی چون پالایشگاه نفت بندرعباس، با وجود حجم کار سنگین و پیچیدگی های خاص فنی، حاکی از سخت کوشی، خرد جمعی و توانمندی متخصصان داخلی است که در سایه نظام مقدس اسلامی محقق شده و اقتصاد مقاومتی را در این صنعت استراتژیک عینیت بخشیده است.
رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های ابلاغی ریاست قوه قضائیه، رویکرد حمایتی را در دستور کار خود قرار داده است و تمامی مجموعه های صنعتی و تولیدی از حمایت های حقوقی و قضایی بهره‌مند می باشند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تولید ملی متکی بر ظرفیت های داخلی، موجب آرامش، رفاه پایدار و بهبود سطح زندگی مردم می شود و این رویکردی است که از سوی دستگاه قضایی استان هرمزگان پیگیری می شود.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اعلام این مطلب که دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای حمایت از تولید ملی به پرونده‌های این حوزه به سرعت رسیدگی و آراء قاطعانه ای صادر کرده است، تصریح کرد: دادگستری استان حمایت از حقوق مردم را وظیفه شرعی و قانونی خود می داند و به سوء استفاده گران و تضییع کنندگان حقوق  بیت المال اجازه عرض اندام نخواهد داد.
گفتنی است: در جریان این بازدید مطالبات مدیران، پیمانکاران و کارکنان شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای رفع موانع و مشکلات موجود مطرح شد و رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان هرمزگان رهکارهای لازم را به منظور حرکت هرچه پرشتاب تر این مجموعه بزرگ صنعتی در عرصه تولید و اشتغالزایی ارائه کردند.

 

 

منبع : روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.