Orica.ir

تاریخ: 09 مهر 1397

تجلیل از ایثارگران و برترین های ایمنی در شرکت پالایش نفت بندرعباس


در مراسمی به مناسبت هفته ايمني و آتش نشاني از واحد ها و نفرات برتر شركت پالايش نفت بندرعباس در حوزه ايمني، بهداشت و محيط زيست (HSE) تجليل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت، در این مراسم همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس، از جمعی از ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در شركت پالايش نفت بندرعباس نیز قدردانی شد.
بر اساس این گزارش در راستای ترویج فرهنگ ایمنی و همچنین تجلیل از برگزیدگان حوزه ایمنی ، بهداشت و محیط زیست، واحدهای عملیات بهره برداری 02 ( بنزین سازی)، 04 ( تصفیه نفت سفید و گازوئیل) و واحد تعمیرات تهویه به عنوان واحد های برتر HSE معرفی شدند.
در بین شرکتهای پیمانکاری نیز شرکت پترو پارسیان صنعت جنوب به عنوان شرکت برتر HSE معرفی شد. 
در این مراسم همچنين 35 نفر از كاركنان پالايشگاه نفت بندرعباس به عنوان نفرات برتر HSE معرفي و با اهداء لوح از آنان قدرداني شد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به رشادتها، ایثارگری و مقاومت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی گفت: تکنولوژی و سلاح های به روز دشمنان در دوران جنگ تحمیلی نتوانست بر نیروی ایمان و همدلی ملت ایران غلبه کند.
مهندس نامور با اشاره به اینکه امروز نیز جنگ در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و صنعتی ادامه دارد افزود: امروز دو رسالت مهم تولید مستمر سوخت و انرژی مورد نیاز کشور و افزایش کیفیت فرآورده های تولیدی متناسب با استانداردهای روز دنیا از وظایف و اهداف مهم کارکنان صنعت نفت به ویژه در پالایشگاه ها است.
وی با اشاره به تولید 18 درصد از انرژی کشور در پالایشگاه بندرعباس بیان داشت: در شرایط جنگ اقتصادی، در تولید علاوه بر مدیریت و ارائه راهکار، بهره گیری مناسب از منابع انسانی، مالی و قوانین و مقررات نیز اهمیت بسیاری دارد. 
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس همچنین با تبریک هفتم مهر روز ملی ایمنی و آتش نشانی گفت: HSE یک فرهنگ است که باید در کل سازمان جریان داشته باشد.
مهندس نامور افزود: مجموع آموزشها و هزینه هایی که در این رابطه انجام می شود نوعی سرمایه گذاری است و بازدهی این سرمایه گذاری آموزشی، نداشتن حادثه و شبه حادثه است. 
وی با بیان لزوم رعایت مقررات ایمنی تصریح کرد: شرایط کاری در پالایشگاه با توجه به وجود خطرات متعدد از جمله حرارت بالا و مواد قابل اشتعال بسیار سخت است و کوچکترین اشتباه به معنای آتش سوزی است و به همین دلیل ما مجاز به اشتباه نیستیم. 
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: نیروی انسانی یک سرمایه است که تکنولوژی را به وجود می آورد و خود او نیز سازمان را با همان تکنولوژی راهبری می کند و تلاش به منظور حفظ این سرمایه ارزشمند الزامی است.
مهندس نامور در این مراسم با تشکر از خانواده های کارکنان نیز افزود: خانواده ها با صبوری و همکاری خود و ایجاد محیطی آرام در خانه نقش بسیار مهمی برای افزایش تمرکز و بهره وری بالای کارکنان در محیط کار دارند.
رئیس ایمنی شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز در این مراسم گفت: در ارزیابی و انتخاب واحد های برتر معیارهای ايمني، آموزش، بهداشت، محيط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، ضريب تعميرات اساسي، ضريب پيچيدگي واحد و ضريب فعاليتهاي پروژه اي در نظر گرفته می شود.
مهندس نمازی افزود: پایش هفتگی مدیران از واحد های عملیاتی و تعمیراتی، اجرای برنامه مدیریت ریسک بر اساس دستورالعمل پالایش و پخش، برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های ایمنی و آتش نشانی برای کارکنان و خانواده ها و همچنین اجرای دستورالعملهای پدافند غیر عامل و ایجاد آمادگی با برگزاری مانورهای متعدد در پالایشگاه از جمله عوامل موفقیت شرکت پالایش نفت بندرعباس به عنوان شرکت برتر در حوزه HSE در سطح پالایش و پخش است.
رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز در این مراسم ضمن تبریک روز ایمنی و آتش نشانی با اشاره به اهمیت آموزش در جلوگیری از حوادث گفت: در یک سال اخیر به منظور ترویج، تاکید و بروزآوری آموزشهای HSE برای کارکنان رسمی و قراردادی  342 دوره و برای نیروهای پیمانکاری نیز 445 دوره آموزشی برگزار شد.
مهندس فضلی افزود: با استقبال مناسبی که از سوی همکاران از دوره های برگزار شده به عمل آمد، بالغ بر 149 هزار نفر – ساعت در این دوره های آموزشی شرکت کردند.
وی همچنین با اشاره به اجرای شبانه روزی عملیات تکمیل پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت پالایشگاه نیز گفت: با توجه به حجم بالای کار در بخشهای مختلف در این طرح و به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه، 137 هزار نفر ساعت دوره های آموزشی عمومی و توجیهی HSE و همچنین دوره های تخصصی برای نیروهای شاغل در طرح، به ویژه نیروهای پیمانکاری برگزار شده است.

 

منبع : روابط عمومی پالایشگاه نفت بندرعباس

 

نشریه